OBA Makarna Ailesi’nden Sağlık Desteği

OBA Makarna Ailesi’nden Sağlık Desteği
17 Nisan 2024 21:09

Valilik Fuaye Salonunda Valiliğimiz koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü ile OBA Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. arasında protokoller imzalandı. İmzalanan protokoller ile Şahinbey ilçesi Mavikent Mahallesine Aile Sağlık Merkezi, Şahinbey ilçesi Tekstilkent Mahallesine Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Aile Sağlık Merkezi, Şahinbey ilçesi Aydınlar Mahallesine UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) deposu, Şahinbey İlçesi Abdulhamithan Mahallesine Aile Sağlık Merkezi ve 112 ASHİ (Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu), Şehitkamil Mahallesine Aile Sağlık Merkezi ve 112 ASHİ (Acil sağlık Hizmetleri İstasyonu) ve Şahinbey ilçesi Malazgirt (Yeşilkent) Mahallesine Aile Sağlık Merkezi ve 112 ASHİ (Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu) hizmet binaları yapılacak.
Protokole Gaziantep Valisi Kemal Çeber, İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin ve Hayırseverler Hakan Özgüçlü, Mehmet Musa Özgüçlü, Alpaslan Özgüçlü, Aynur Özgüçlü ve İpek Cıncıkcı katıldı.
Protokolde konuşan Vali Çeber; “Bu ilin valisi olarak beni çok gururlandıran, geleceğe dair ümitlerimi arttıran bu programda güzel bir aile ile bir aradayız. Aile, ilimizin çok önemli sanayi kuruluşlarından ve ülkemizin dış ticaretine, ihracatına katkı sağlayan bir aile. Aile üyeleri kendi aralarında bu İl’ e yeni bir şey ne yapalım diye konuşurlarken, Gaziantep’ in sağlık alanındaki eksikliğini fark ederek sağlık alanında da hizmetlerimiz olsun diye düşünmüşler. Sonrasında da aile üyelerinin her birinin adına bir Aile Sağlık Merkezi yapmaya karar vermişler. Bu bizi çok mutlu etti. Bir anda ilimiz 5 tane Aile Sağlık Merkezi’ ne kavuşacak. Biz de ailemizden bölgenin sağlık merkezi olduğumuz için bir de UMKE deposu yapılmasını rica ettik. Ailemiz bizi kırmayarak bu deponun da yapımını üstlendi. Rabbim bir an evvel tamamlamayı nasip etsin. Bu şehrin insanları çok kadirşinas, çok vefalı, çok hayırsever. Şehirlerini çok seviyorlar ve her zaman şehirleri için ne yapabileceklerini düşünüyorlar. Bu da bizim işimizi kolaylaştırıyor. Ben bu kapsamda OBA Makarna ailesini tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin konuşmasında; “Bizim tedavi edici sağlık hizmetlerimizin dışında koruyucu sağlık hizmetlerini sunduğumuz birinci basamak sağlık hizmetlerimiz var. Bu sağlık hizmetleri genel olarak Aile Sağlık Hizmetlerinde verilmekte. Aile Sağlık Hizmet Merkezleri konusunda ilimizde ciddi eksikliklerimiz mevcuttu. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam ederken gerek hayırseverlerimizle gerekse Bakanlığımızın değişik projeleri ile bu ihtiyacın giderilmesi için çalışmalar yaptık. Sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi anlamında OBA Makarna ailesi bize 5 tane Aile Sağlık Hizmetleri Merkezi ve 1 tane UMKE hizmet binası yapacaklarını ifade ettiler. Hayırseverlerimize verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.
Hayırsever aile üyeleri konuşmalarında; “Bizler Gaziantepliyiz. Her zaman önceliğimiz Gaziantep’ e yapacağımız yatırımlar olacaktır. Yatırımlarımızı kendi şehrimize yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yapacağımız Aile Sağlık Merkezlerinin ve UMKE hizmet binasının Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” sözlerine yer verdiler.
Konuşmaların ardından protokoller imzalandı ve fotoğraflar çekildi.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

Ve yalnızca Sen’den yardım dileriz.” (Fatiha,5)

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Haber Sitesi Hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...