Afiş krizine Zafer Parti’sinden sert tepki

12 Şubat 2024 16:06 Gündem

Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk, partisinin seçim afişlerinin kimliği belirsiz kişilerce çalındığını belirterek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Pamuk, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i de çifte standart uygulamakla suçladı.
Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk, yerel seçim çalışmaları kapsamında İnönü, Hürriyet ve İstasyon caddeleri üzerine astıkları 10 adet seçim afişinin gece saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından asıldıkları yerlerinden sökülerek çalındığını söyledi.
Afişlerin çalınmasının demokrasi karşıtı bir eylem olduğuna dikkat çeken Mehmet Pamuk, “Yerel seçimlerde tüm partilerin eşit koşullarda mücadele etmesi gerekiyor. Ancakü demokrasiyi gerçek anlamda içlerine sindiremeyen bazı güç odakları partimizin yükselişini hazmedemeyerek, afişlerimizi çaldılar. Bu konuda görüştüğümüz zabıta yetkilileri afişleri kendilerinin toplamadığını söylüyor. O halde biz de Zafer Partisi olarak soruyoruz: Afişerimiz nerede?”
Pamuk, Zafer Partisi’nin afişlerini çalanlar ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade etti.
FATMA ŞAHİN NEDEN ÇİFTE STANDART UYGULUYOR?
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e de sert eleştiriler yönelten Pamuk, Şahin’i çifte standart uygulamakla suçladı.
Gaziray Tramvay Hattı üzerinde seçim afişleri yapıştırmak istediklerini ancak kendilerine “Tramvay hattında seçim afişi asmak yasak” cevabı veridliğini kaydeden Pamuk, “Bize yasak denmesine rağmen tramvay hattının her yerine AK Parti ve Fatma Şahin’in seçim afişleri asıldı. Bu resmen çifte standarttır. Hukuk ve demokrasi dışı bu uygulamayı şiddetle protesto ediyoruz” diye konuştu.

Bu Haberi Yorumlayın..

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

Aşk ile LÂİLÂHE İLLALLAH diyen CENNETE Girer!..

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

Varsayalım ki “Yanlış giden bir şeyler yok”…

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Haber Sitesi Hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...