Yatırımın Şifreleri HKÜ’de Masaya Yatırıldı

Yatırımın Şifreleri HKÜ’de Masaya Yatırıldı
03 Mart 2024 20:51

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HKÜ-SEM) ve Genç Finansçılar Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “İslam Memiş Yatırımın Şifrelerini Veriyor” adlı programda; Finans Analisti İslam Memiş; ekonomi ve finansal piyasa konularında güncel ve detaylı bilgileri öğrencilerle paylaştı.

Cine Amfi’de gerçekleşen programa, HKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan ve Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İİSBF) Dekanı Prof. Dr. Hanifi Aslan, HKÜ-SEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sema Mercanoğlu Erin, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sema Mercanoğlu Erin: “Bugün, finansın şifrelerini birlikte öğrenmek için buradayız. İnanıyorum ki, bu toplantıdan ayrılan herkesin kafasında yeni bir yatırım tecrübesi ve deneyimi oluşacaktır” dedi.

Yazarı olduğu ‘Şifre’ Kitabında, yeni dünya düzeni ile ilgili özellikle yeni neslin gelecekteki ekonomik ve finansal piyasalara nasıl gireceğine dair şifreleri detaylı bir şekilde açıkladığını belirten, Finans Analisti İslam Memiş: “Her biriniz detaylı ve güzel bir üniversite eğitimi alıyorsunuz ancak piyasaya atılmak çok daha farklı bir deneyim. Kitapta öğrendiğimiz sayısal gerçeklerin yanı sıra işleyiş kısmını da masaya yatırarak, bu bilgilerin pratik uygulamalarını birlikte değerlendireceğiz. Bugün burada paylaştığım rakamlar, kişisel öngörülerimdir ve yatırım veya finansal kararlar konusunda yönlendirme olarak değerlendirilmemelidir” dedi.

Ekonomist ve Altın/Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş; öğrencilere borsa, döviz, altın ve kripto paralar olmak üzere yurt içi ve küresel piyasalarda yaşanan gelişmelerle ilgili güncel bilgiler verdi. Program soru cevap kısmı ile sona erdi.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

“KİM Kİ BİN KERE  ‘KULHÜVALLAHÜ EHAD SÛRESİ’Nİ  OKURSA, KENDİ NEFSİNİ ALLAH’TAN SATIN ALMIŞ OLUR.”

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

Bayramınız Bayram Olsun

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Haber Sitesi Hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...