• Anasayfa /
  • /
  • HKÜ Rüzgarı Hollanda’da Uluslararası Film Festivali’nde Esti!

HKÜ Rüzgarı Hollanda’da Uluslararası Film Festivali’nde Esti!

HKÜ Rüzgarı Hollanda’da Uluslararası Film Festivali’nde Esti!
28 Mart 2024 20:39

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyeleri, 6 Şubat depremlerinde Gaziantep’te yaşananlara dair hazırladıkları fotoğraf ve multimedya çalışmalarını, Hollanda’nın Lahey kentinde, dünyanın en önemli fotoğrafçılık kurumlarından ICP’nin (International Center of Photography – Uluslararası Fotoğraf Merkezi) düzenlediği 22. Infinity Awards organizasyonunda en genç fotoğrafçı ödülünü kazanan Türk sanatçı Ahmet Polat ile birlikte, dünyanın önde gelen film festivallerinden biri olan “Movies that Matter” film festivalinin de bir parçası olarak; “Roots & Soil” (Kökler & Toprak) sergisinde paylaştı.

Küratörlüğünü Dr. Öğretim Üyesi Batu Duru’nun yaptığı ‘Roots and Soil’ etkinliğinde; tasarımcı Annejet Brandsma ile birlikte HKÜ İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı ve Movies That Matter Film Festivali jüri üyesi Prof. Dr. Bülent Bahri Küçükerdoğan, İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Fatih Eminoğlu, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Vanlıoğlu, İletişim Fakültesi lisans üstü öğrencileri Fatih Kaya ve Nihat Vuran ile son sınıf öğrencilerinden Ruveyda Ebrar Taşçı’nın fotoğrafları ve filmleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Önemli ve uluslararası bir sanat etkinliğinde Gaziantep’i ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ni başarı ile temsil eden ‘Kökler & Toprak’ sergisine katkıda bulunan tüm sanatçılara, öğrencilere ve akademisyenlere teşekkür eden HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli: “Fotoğraf sanatçısı Ahmet Polat, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin eser ve katkılarıyla düzenlenen bu sergi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin uluslararasılaşmaya, kültürel çeşitliliğe ve sanata verdiği önemi göstermektedir. Üniversitemizin sadece akademik mükemmeliyet için değil, aynı zamanda kültürel ve sanatsal açıdan toplumsal sorumluluklarını da yerine getirmek için var gücü ile çalışmalarını sürdürmektedir. Gaziantep’te geçtiğimiz yıl meydana gelen depremler sırasında ve sonrasında yaşananları, sanatları ile dünyaya yansıtan ve aktaran bu anlamlı projeyi Hollanda’da başarı ile gerçekleştiren ve bizleri en iyi şekilde temsil eden tüm ekibimizi ve destek veren herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

“KİM Kİ BİN KERE  ‘KULHÜVALLAHÜ EHAD SÛRESİ’Nİ  OKURSA, KENDİ NEFSİNİ ALLAH’TAN SATIN ALMIŞ OLUR.”

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

Bayramınız Bayram Olsun

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Haber Sitesi Hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...