ALİMDER’den Diyarbakır çıkartması!

19 Kasım 2023 20:43 Gündem

Gaziantep Atatürk Lisesi Mezunları Derneği (ALİMDER) Başkanı Oktay İzcikılınç ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Bölge Adliye Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz’ın davetlisi olarak Diyarbakır’a günübirlik program düzenledi.

Gaziantep Atatürk Lisesi mezunu olan Diyarbakır Bölge Adliye Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz’ın davetlisi olarak Diyarbakır’a giden ALİMDER yöneticileri, On Gözlü Köprü, İçkale, Gazi Köşkü, Kurşunlu Camii, Dört Ayaklı Minare, Hasan Paşa Hanı, Hz. Süleyman Cami ve yirmiyedi Sahabe türbesi, surlar ve Ulu Camiyi de ziyaret ettiler.
Sur ilçesinde bulunan Diyarbakır Müzesini de ziyaret eden Atatürk Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Oktay İzcikılınç ve yönetim kurulu üyeleri, ayrıca geçmişte peygamberlere ev sahipliği yapan ve tarih kokan bir ilçe olan Eğil’i de ziyaret ederek, Elyase ve Zülkif peygamberlerin mezarında dua ettiler. Gaziantep Atatürk Lisesi Mezunları Derneği yöneticileri, Diyarbakırlı ünlü türkücü Bedri Ayseli ile de kahvaltıda bir araya gelerek, sohbet etme imkanı buldu.

Diyarbakır Bölge Adliye Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, bir günlük gezi boyunca ALİMDER yöneticileri ile yakından ilgilenirken, bol bol sohbet ederek, geçmiş günleri yad ettiler.

Bu Haberi Yorumlayın..

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

BAYRAMLARDA O SEVİNÇ VE SÜRÜR NİMETLERİNİ ŞÜKRE ÇEVİRMEK…

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

ENFLASYON UÇUYOR MU DÜŞÜYOR MU?

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Haber Sitesi Hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...