Kaplan Kardeşlerin Acı Günü

Kaplan Kardeşlerin Acı Günü
28 Şubat 2024 23:02

Gerçekleştirdiği hayır işleriyle adından sıkça söz ettiren Gaziantep halı sanayinin gelişmesinde üstlendiği öncü rolün yanı sıra Gaziantep ve Kilis’te inşa ettirdiği okullar, camiler, mescitler ve sağlık ocaklarıyla adından sıkça söz ettire Hacı Mihti Kaplan geçirdiği rahatsızlık sonucu 78 yaşında yaşama veda etti.
Hayırsever Hacı Mihti Kaplan geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını kaybetti. TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan ve Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’ın Babası, GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan’ın kayınbabası Hacı Mihti Kaplan geçirdiği rahatsızlık sonucu uzun süredir tedavi gördüğü hastanede 78 yaşında yaşamını kaybetti. Merhum Hacı Mihti Kaplan 29 Şubat 2023 perşembe günü Kilis’in Elbeyli İlçesine Bağlı olan Erikli Yayla Köyünde yer alan Kaplan Camii’nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından burada aile kabristanına defnedilecek.
Yaşamı boyunca yaptığı hayırlarla anılan Merhum Hacı Mihti Kaplan bir çok cami, okul, sağlık ocağı gibi topluma hizmet eden eserleri inşa ettirerek bağışlamış, yaşamını tamamen bu tür hizmetlere adamıştı. Mihti Kaplan Gaziantep’te halı sanayisinin gelişmesinde üstlendiği öncü rollerle de kentin önemli bir halı merkezi oluşunda adeta gizli kahramanlar arasındaki yerini almıştı. 78 yaşında yaşama gözlerini yuman Merhum Hacı Mihti Kaplan evli ve 11 çocuğu bulunuyordu. Merhuma Allah’tan rahmet acılı ailesine baş sağlığı dileriz.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

“KİM Kİ BİN KERE  ‘KULHÜVALLAHÜ EHAD SÛRESİ’Nİ  OKURSA, KENDİ NEFSİNİ ALLAH’TAN SATIN ALMIŞ OLUR.”

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

Bayramınız Bayram Olsun

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Haber Sitesi Hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...