HÜDA PAR: Elektrik kesintileri vatandaşı mağdur ediyor

HÜDA PAR: Elektrik kesintileri vatandaşı mağdur ediyor
19 Ocak 2023 14:25

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, son zamanlarda gün içerisinde belli aralıklarla saatlerce süren ve mağduriyetlere neden olan elektrik kesintilerine artık çözüm bulunmasını istedi.
Gaziantep genelinde elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşların mağdur olduğuna dikkat çeken HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, vatandaşı mağdur eden elektrik kesintilerine artık son verilmesi ve bu sorununun artık çözülmesi gerektiğini belirtti.
Saatler süren elektrik kesintilerinin esnafı ve halkı mağdur ettiğine dikkat çeken HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, elektrik kesintilerinin çözümüne yönelik artık kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğini ve vatandaşın mağdur olduğu bu soruna duyarsız kalınmaması çağrısında bulundu.
Yaz-kış fark etmeksizin kent genelindeki birçok mahallede yaygın elektrik kesintilerinin esnafı ve halkı mağdur ettiğine dikkat çeken Göçer, elektrik kesintileri nedeniyle birçok ev ve işyerinin gün boyunca karanlıkta kaldığına dikkat çekti.
Elektrik kesintilerinin her kesimi ciddi manada mağdur ettiğini belirten Göçer, kentte her gün saatler süren plansız elektrik kesintilerine artık bir çözüm bulunması için gerekli adımların atılması gerektiğini ifade etti.
Elektrik kesintileri nedeniyle kentte ciddi mağduriyetlerin yaşandığına dikkat çeken Göçer, özellikle de son günlerde sık sık yaşanan ve saatlerce süren elektrik kesintilerinin halk ile birlikte esnafı da mağdur ettiğini söyledi.
“Elektrik kesintilerine artık bir çözüm bulunmalıdır”
Göçer, şehir merkezi başta olmak üzere kent genelindeki birçok mahallede gün boyu süren elektrik kesintileri nedeniyle halkın saatlerce karanlıkta kaldığına dikkat çekerek, “Türkiye’nin en büyük illerinden biri olan Gaziantep’te her gün saatler süren plansız elektrik kesintileri halkımızı canından bezdiriyor. Şehrimizin birçok mahallesinde yaşanan elektrik kesintisi sanayi şehri olan ilimizde hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Elektrik kesintisi nedeniyle mağdur olan esnafımız ve halkımız, saatler süren elektrik kesintilerine artık bir çözüm bulunmasını istiyor.” dedi.
Saatler süren kesintiler nedeniyle esnafın artık iş yapamadığını ifade eden Göçer, “Ekonomik sıkıntılar nedeniyle zaten zor günler geçiren esnafımızın birde bu yönde mağdur edilmesi asla kabul edilemez. Elektrik kesintisi nedeniyle birçok alanda aksamalar yaşanması özellikle berber, terzi, tamirci, kasap, eczane ve iletişim sektörü gibi birçok sektörü olumsuz etkiliyor. Elektrik kesintisi nedeniyle iş yapamayan esnaf, çaresiz bir şekilde saatlerce enerjinin gelmesini bekliyor. Birçok esnaf ise saatler süren elektrik kesintisinden dolayı çareyi jeneratör çalıştırmakta buluyor. Birçok esnafın saatlerce jeneratörün çalıştırması büyük gürültüye neden oluyor. Ayrıca birçok mahallede özellikle akşam saatlerine doğru veya akşam elektrik kesintisi olması ev hanımlarını ve ödevi olan öğrencilerimizi mağdur ediyor. Ev hanımlarını yemek hazırlıklarını, öğrencilerimizde ödevlerini telefon feneri ışığında yapmak zorunda kalıyor. Ayrıca cihaza bağlı olan hastalarımız var. Bu hastalarımızda elektrik kesintisi nedeniyle büyük mağduriyet yaşıyor. Ayrıca, soğuk kış gecelerinde elektrik kesintileri konutların ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasını da aksatıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

Ve yalnızca Sen’den yardım dileriz.” (Fatiha,5)

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Sitemizi yararlı buluyor musunuz?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...