Başkan Tahmazoğlu Kurban Fiyatlarını Düşürdü

Başkan Tahmazoğlu Kurban Fiyatlarını Düşürdü
12 Haziran 2024 22:49

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Kurban Bayramı öncesinde vatandaşı fırsatçılara mahkûm etmeyerek getirttiği kurbanlıklar 200-210 TL’den satışa sunuldu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurban kesme vazifelerini yerine getirebilmeleri için erkek toklu kilo fiyatının 200 ₺’den Van Beyaz’ının ise 210 ₺’den kesileceği müjdesini verdi. Daha önce yüksek fiyatlardan açıklanan Kurban Fiyatları Başkan Tahmazoğlu’nun bu hamlesiyle düşüşe geçti.

HEM ÜRETİCİNİN HEM DE VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Spekülatif hareketlerle kurbanlık fiyatı artışı yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımız kurban kesmek istiyor. Geçen yıl tam Kurban Bayramı arifesinde kurbanlık fiyatlarında ciddi bir artış oldu ve birçok vatandaşımız kurbanlık alamadı. Şahinbey Belediyesi olarak üreticilerimizi de destekliyoruz. 7 yıldan bu yana Şahinbey bölgesinde hayvancılık yapan tüm yetiştiricilerimizin yem ihtiyacını Şahinbey Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Vermiş olduğumuz bu desteklerle Şahinbey bölgesinde hayvan üreticisi sayısı ikiye katlandı ve hayvan sayısında da%50 artış var. Bu alandaki desteklerimiz üretici nezdinde karşılık buldu. Diğer yandan bayram öncesinde bazı spekülatif hareketler olabiliyor. Özellikle vatandaşların Kurban ibadetini yerine getirmesi öncesinde fiyatları yükselterek fırsatçılık yapmak isteyen insanlar olabiliyor. Özellikle birlikler kendi yetkileri olmamasına rağmen belirledikleri fiyattan kurbanlıklar satılsın diyerek normal piyasanın üzerinden fiyat açıkladılar. Biz de bunu yanlışlığını ifade ettik ve Bakanlıklarla ‘da görüşerek bu birlikler hakkında soruşturma başlatıldı. Ayrıca bu işi yapan firmalarımızla görüştük ve 200 ve 210 ₺’den yapılan satış bizi kurtarıyor dediler. Şahinbey Belediyesi olarak bizde kurbanlık satan üreticilerimize satış yapabilsinler diye 3 noktada satış noktası temin ettik. Firmamızla konuşarak Kurban Bayramı’na kadar piyasa yükselse dahi belirlediğimiz fiyatlardan kurban satışlarımız devam edecek. Yaptığımız bu uygulamadan da vatandaşlarımız son derece menün ve kendilerinden olumlu dönüşler alıyoruz. Bu fiyatlara 250 veya 300 desek aslında üretici kazanmış olmuyor. Fiyat yükseldiği zaman vatandaş kurbanlık alamayacak ve bu defada üreticinin elinde kalan hayvanlar bu işin simsarlığını yapan kişiler tarafından daha ucuza alınacak ve vatandaşa daha fahiş fiyatlara satılacak. Böylece hem üretici hem de vatandaş zarar etmiş olacak. Bizim amacımız ise orta fiyatı bularak hem üreticinin hem de vatandaşımızın kazanmasını sağlamak. Alana da satana da hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı şimdiden mübarek olsun” dedi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu Dumlupınar Mahallesi Yeşilvadi Bulvarı, Şahinbey Parkı yanı ve Akkent Mahallesi 12 Nolu Cadde de kurulacak olan satış alanlarında mor toklunun 200 ₺, Van Beyaz’ının ise 210 ₺ den satılacağı müjdesini verdi.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

BAYRAMLARDA O SEVİNÇ VE SÜRÜR NİMETLERİNİ ŞÜKRE ÇEVİRMEK…

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

ENFLASYON UÇUYOR MU DÜŞÜYOR MU?

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Haber Sitesi Hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...