Anneliğin Emeği Çok Ama Emekliliği Yok

Anneliğin Emeği Çok Ama Emekliliği Yok
12 Mayıs 2023 15:22

Anne; dört harf, iki heceden oluşan bu kavram, çok derin anlamlar barındırır içinde. Koşulsuz sevgi, şevkat, fedakarlık vardır özünde. Öyle bir meslektir ki; biraz doktor, biraz öğretmen, biraz mimar, biraz mühendisliktir annelik. Emeği çok ama emekliliği yoktur bu mesleğin. Bizleri dünyaya getiren ve varlığını her daim hissettiğimiz annelerimiz… Mayıs ayının ikinci haftası onların günü ve ne büyük mutluluk ki 14 Mayıs Pazar günü hem annelerimizin günü hem de bir milletin zafer günü.
O gün Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için milletimiz sandığa gidecek. Ve aziz milletimiz 21 yıldır olduğu gibi seçimini yine güvenden, yine istikrardan yana kullanacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde çıktığımız bu yolda kazanacağımız zafer, tüm annelerimize hediye olacak. Çünkü AK Dava kadınların omuzlarında yükseldi. Çünkü bu davanın yükünü en fazla kadınlarımız yüklendi; fedakarca, vefakarca bir yüklenişti. Şimdi toplumun inşacısı, AK Parti’nin duacısı tüm annelerimize, tüm kadınlarımıza bir zafer hediye etme vakti.
Temsilcisi olduğumuz medeniyeti ortadan kaldırmaya çalışanlara inat milletimizin ferasetiyle destan yazacak, pusuda bekleyen şer odaklarına en güzel cevabı sandıktan vereceğiz. Sadece annelerimize hediye değil aynı zamanda vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkarak, bu toprakları bize vatan kılan atalarımızın ninelerimizin mirasına da sahip çıkacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle ömrünü evlatlarına adayan tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor, yaşadığımız büyük deprem felaketinde hayatını kaybeden annelerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal eden tüm annelerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu özel günde annesine özlem duyan tüm evlatlara sabır diliyorum.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

BAYRAMLARDA O SEVİNÇ VE SÜRÜR NİMETLERİNİ ŞÜKRE ÇEVİRMEK…

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

ENFLASYON UÇUYOR MU DÜŞÜYOR MU?

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

En Çok Beğendiğiniz Haber Sitesi Hangisi?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...