2022 yılını rekorlarla kapatıyoruz

2022 yılını rekorlarla kapatıyoruz
31 Aralık 2022 10:27

GAİB Başkanı Fikret KileciBaşkan, mesajında, 2022’nin ülkemiz ve tüm dünya için zor bir yıl olduğunu ifade ederek; “2022 yılı, küresel ölçekteki ekonomik ve diplomatik krizleriyle beraber zorlayıcı bir yıl oldu. Bu zor yıla veda ederken ihracatta Bölgemizin ve Gaziantep’in kırdığı tarihi rekorlar 2023 yılına azimle ve umutla başlamak için bize güç veriyor. Yeni yılda tüm dünyada barışın egemen olmasını bekliyoruz. Çünkü insanlığın buna gerçekten ihtiyacı var.” diye konuştu.

“Cumhuriyet’imizin 100. Yılına Yakışacak Rekorlarla Buluşmayı Diliyoruz”

Başta ihracatçılar olmak üzere herkesin yeni yılını kutlayan Başkan Kileci, 2023 yılı ile ilgili dileklerini şöyle ifade etti: “Öncelikle herkese yeni yılda esenlik, bereket ve mutluluk diliyorum. Yeni yıldan en büyük beklentimiz; ülkemizin ve tüm dünyanın sağlığına kavuşması, barış dolu bir dünyada yaşayabilmektir.”
Yeni yıla her anlamda umutlu girdiklerini söyleyen Kileci; “Bizler bu çetin şartlarda birçok şeyi Bölge olarak, Gaziantep olarak başardık. İhracat rekorlarımızla örnek gösterilen bir noktaya ulaştık. Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlayacağımız 2023’te, ihracat hedeflerimizi de bu şanlı asra yakışır şekilde en üst düzeye çıkardık. İhracat ve istihdamla gelişen ülkemize katkı sunmak için her zamanki gibi çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’in 100. Yılını kutlarken bizler de asra bedel rekorlarla buluşmayı diliyoruz. Her yönüyle yeni yılda yerli ve milli bir Türkiye hedefine asırlık Cumhuriyet’imizin verdiği güçle emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 yılında yürüteceğimiz fuar katılımları ile sektörel ticaret heyetleri ve alım heyetleri ile eğitim organizasyonları ile ihracatçımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Sözlerine şöyle son veren Kileci; “Son olarak yeni yılda savaşların bitmesini, istihdamın katlanarak artmasını ve ülkemizin her alandaki başarılarını konuşmayı temenni ediyorum. Bu mesaj vesilesiyle başta Bölge ihracatçılarımız olmak üzere, tüm ülkemizin yeni yılını kutluyor; 2023 yılının sağlık, esenlik ve bereket içinde geçmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

“KİM Kİ BİN KERE  ‘KULHÜVALLAHÜ EHAD SÛRESİ’Nİ  OKURSA, KENDİ NEFSİNİ ALLAH’TAN SATIN ALMIŞ OLUR.”

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

Bayramınız Bayram Olsun

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

En Çok Okunanlar

Anketler

Sitemizi yararlı buluyor musunuz?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...