• Anasayfa /
  • /
  • Zafer Partili Pamuk’tan BDDK’ya “katmerli maaş” tepkisi

Zafer Partili Pamuk’tan BDDK’ya “katmerli maaş” tepkisi

Zafer Partili Pamuk’tan BDDK’ya “katmerli maaş” tepkisi
05 Aralık 2023 21:01

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, BDDK’daki yönetim kadrosu, kurul başkanı ve üyeleri, başkan yardımcısı, başkanlık müşaviri, daire başkanı ve müdürler ile uzman, murakıp, murakıp yardımcısı gibi unvanlı meslek personeline her ay ek tazminat ödenmesini içeren çalışmaları “katmerli maaş” olarak nitelendirdi ve sert eleştirilerde bulundu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) yönetimi bu durumu çözmek için, 30 ila 45 bin lira arasında ek tazminat talep etti.
Ancak bu öneri, siyasilerin, emeklilerin ve diğer çalışanların tepkilerine yol açtı.

Hükümetin gelenekselleşen son yılların sonunda getirdiği torba yasa düzenlemesi, ayrıcalıklı düzenlemeler içerdiği için eleştirilmeye devam ediyor. Son olarak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) çalışanlarına yönelik maaş artışı talebi, kamuoyunda tartışma yarattı.

BDDK’nın ayrımcılık içren bu talebine AK Parti’nin yanı sıra, muhalefetten de eleştiriler yükseliyor.

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, bu tekilifin vicdanları yaraladığını söyledi ve BDDK yönetimine sert eleştiriler yöneltti.

TBMM genel kurulunda önümüzdeki hafta görüşülmesi beklenen torba teklifle BDDK çalışanlarına 45 ile 85 bin lira arasında ek maaş verilmesini “katmerli maaş” talebi olarak nitelendiren Pamuk, bu teklifin geri çekilmesini istedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Pamuk, “BDDK çalışanına, katmerli maaş yasası desteği ile 45 bin ile 85 bin lira arası hayat tazminatı adı altında komisyondan geçmiş ve TBMM genel kuruluna gelecek. Bahaneleri ise İstanbul’da maaşları yetmezmiş.

Bunlarda ne utanma ne sıkılma nede araştırma var. Bu kadar yalan olmaz. BDDK’nın batırıp TMSF’ye devrettiği şirketlerin, her birine murakıp olarak atadığı BDDK çalışanlarının ortalama 5-6’şar maaşları var. BDDK çalışanlarına katmerli maaş layık görülürken, 7 bin 500 lira maaşa mahkum eilen emekliler ölsün mü? onlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil mi? BDDK çalışanları için bu teklifi verenlwerin halkımızın vicdanına havale ediyorum.
Görüyoruz ki kendileri çalıyor, kendileri oynuyor.”

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

Aşk ile LÂİLÂHE İLLALLAH diyen CENNETE Girer!..

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

Varsayalım ki “Yanlış giden bir şeyler yok”…

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

Sitemizi yararlı buluyor musunuz?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...