BAŞKAN TAHMAZOĞLU “SICAK HAVALAR HAYVANLARIDA OLUMSUZ ETKİLİYOR”

29 Temmuz 2023 17:49 Yerel Yönetimler

Son yılların en sıcak döneminin yaşandığı Gaziantep’te Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşlara çağrıda bulunarak; sokak hayvanları için bir kap su bırakmalarını istedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sıcak havalardan dolayı hayvanların olumsuz etkilendiğini, sokaklarda yaşam mücadelesi veren can dostların mama ve su ihtiyaçlarının karşılanması için tüm vatandaşlara, evlerinin önüne su ve mama bırakılması çağrısında bulundu.

HAYVANLARDA SICAKLARDAN ETKİLENİYOR

Sokak hayvanlarına karşı duyarlılık oluşturulması gerektiğini ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Havalar çok sıcak seyrediyor. Bu durumdan biz insanlar ne kadar çok etkileniyorsak diğer canlılarda olumsuz yönde etkileniyor. Özellikle su ihtiyacı çok önemli. Bundan dolayı evlerimizin önüne bir kap içinde su bırakırsak, buradan onlarca hayvan faydalanabilir. Aynı zamanda biraz yemek veya mama koyarak sokak hayvanları için büyük bir iyilikte bulunabilirsiniz. Bu yaz gününde havalar çok sıcak, susuz en fazla 1-2 gün dayanabiliyorlar. Bu konuda halkımızdan duyarlılık göstermelerini istiyoruz. Tüm halkımızdan bu konuda duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Şahinbey Belediyesi, sokak hayvanlarının zor durumda kalmamaları için ilçenin 18 noktasına, 19 adet kedi evi, 20 noktasına 25 adet kuşyemliği, 15 noktasına 92 adet kuş yuvası, 19 noktasına 19 çift kedi suluk ve yemliği yaptı.

Bu Haberi Yorumlayın..

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

Erzincan altın madeni kazası

Babı Şefkat Nur

Aşk ile LÂİLÂHE İLLALLAH diyen CENNETE Girer!..

Leyla Gevrek

Kendimi Arıyorum

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

Varsayalım ki “Yanlış giden bir şeyler yok”…

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

Sitemizi yararlı buluyor musunuz?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...