• Anasayfa /
  • /
  • Şahinbey Belediyesi’nden 8’inci sınıf öğrencilerine LGS Soru Bankası

Şahinbey Belediyesi’nden 8’inci sınıf öğrencilerine LGS Soru Bankası

Şahinbey Belediyesi’nden 8’inci sınıf öğrencilerine LGS Soru Bankası
12 Mart 2021 21:22 Kaynak : HABER MERKEZİ

Şahinbey Belediyesi’nden 8’inci sınıf öğrencilerine LGS Soru Bankası

 Eğitime önemli destekler veren Şahinbey Belediyesi 11.250 sekizinci sınıf öğrencisine soru bankası dağıtımına başladı.

Eğitime yönelik desteklerini sürdüren Şahinbey Belediyesi, 8. sınıf öğrencileri için hazırladığı LGS soru bankası kitaplarının dağıtımına başladı. Gazi Ortaokulu’nu ziyaret eden Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç öğrencilere soru bankası kitabını dağıtarak derslerinde başarılar dilediler.

ŞAHİNBEY BELEDİYEMİZ ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK OLUYOR

Verilen destekler sayesinde Şahinbey’de eğitimin aksamadığına dikkati çeken Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, “Yaklaşık 366.000 öğrencisi ve öğretmenleriyle 13.000 eğitim ordusu olan Şahinbey İlçemizde hayatın her alanına dokunan Şahinbey Belediyemizin, LGS sınavına girecek olan öğrencilerimize LGS soru bankası dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Eğitimin hem alt, hem de üst yapısında çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarında destek olan Şahinbey Belediyemize şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız teşekkürlerine ve takdirlerine mazhar olan Belediye Başkanımızı bizlerde tebrik ediyoruz. Pandemi sürecinin başından bu yana Şahinbey de eğitim öğretim hiç aksamadan devam etti. 262.000 öğrencimizin 50.000’ine tableti ve beraberinde 6 aylık internet paketiyle birlikte ulaştıran bir ilçeyiz. Bu noktada eğitime vermiş olduğu destekten dolayı Şahinbey Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

8.700.000’DEN FAZLA KİTAP DAĞITTIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek “Pandemi sürecinden geçiyoruz ve bu süreçte uzaktan eğitime destek olmak amacıyla 50.000 tablet alarak dağıtımını yaptık. Bu çok önemli bir rakam. Öğrencilerimizin uzaktan da olsa eğitimden geri kalmamaları için önemli bir destek. Şu anda yüz yüze eğitim süreci başladı ve eğitimi desteklemek amacıyla 8. Sınıf olan 11.250 öğrencimize soru bankası kitabı dağıtacağız. Buradaki amacımız öğrencilerimizin daha çok soru çözüp bunu alışkanlık haline getirmesi. Şu ana kadar 1.480.000 adet soru bankası dağıtımını gerçekleştirmiştik. Buna yenisini ilave ediyoruz. Ayrıca 6.733.434 adet hikâye, roman ve okuma kitabı dağıtımı yaptık. Toplamda dağıttığımız kitap sayısı 8.700.000’i aştı. Bu çok önemli bir rakam. Şahinbey Belediyesi olarak eğitimi önemsiyoruz. Okullarımızın fiziki yapılarının yenilenmesinde, okul bahçelerinin düzenlenmesi ve spor alanlarının yapılmasında önemli destekler veriyoruz. Amacımız her aşamada eğitime destek olmak. Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERİN KAYNAK KİTAP SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, verilen desteklerin idarecilerin ve öğrencilerin şevkini arttırdığını belirterek “Öğrencilerimizin akademik başarısı arttırmak için bizlerden desteğini esirgemeyen Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Sene başında altı kitaptan oluşan 11.250 öğrencimize soru bankası setler hediye edilmişti. Şu anda da 8.Sınıfta LGS sınavına hazırlanan 11.250 öğrencimize tüm dersler soru bankası kitabı hediye ediliyor. Bu destekler idarecilerin ve öğrencilerin çalışma şevkini arttırdığı gibi öğrencilerimizin de kaynağa erişim sorununu ortadan kaldırıyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun bizlere vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Bir Yorum Bırakın

Köşe Yazarlarımız

Meltem Etoğlangil

İNSANA SEVDİKLERİNİN ACISI NEFES ALDIRMIYOR

Babı Şefkat Nur

“O Kimseler Gibi Olmayın ki Onlar Allah’ı Unuttular”

Leyla Gevrek

Dur Durak Bilmeyen Başkan

Yusuf Soner Erdem

Farkımız Ne?

Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe

TÜRKİYE’Yİ ÇEVRELEYEN ABD ÜSLERİ

Hakan Esen

KADINA ŞİDDETE HAYIR !!!

Tuğba Zehiroğlu

BİTSİN ARTIK

Ziynet Yıldırım

ÖLDÜRMEYECEKSİN

Facebook

Twitter

Anketler

Sitemizi yararlı buluyor musunuz?

Anket Sonuçları

Yükleniyor ... Yükleniyor ...